Google
web www.worldlive.cz

v této sekci:

o webkamerách

V této sekci najdete informace o webkamerách jako takových. Kromě přehledu typů webkamer a speciální nabídky síťových webkamer od firmy AXIS zde najdete i jednoduchý návod jak zprovoznit vlastní webkameru.

Co jsou webkamery a jak vlastně fungují?

Webkamera je zařízení, které snímá obrázky z nějakého místa a tyto záběry poskytuje buď v reálném čase nebo s určitým zpožděním. Kvalita snímaných obrázků závisí především na typu webkamery. Pro uživatele internetu je také důležitá kvalita připojení webkamery k internetu, zde platí, že čím rychlejší tím lépe - rychlejší připojení umožňuje přenášet více (případně stejný počet, ale kvalitnějších) obrázků. Při skloubení kvalitní webkamery a rychlého připojení k internetu u Vás i na straně webkamery je možné sledovat (nebo na druhou stranu ostatním nabídnout) i "streaming" video.

Způsob jakým webkamery "zprostředkovávají" záběry na internet se značně liší podle typu webkamery. Většinou je obrázek (ve formátu jpeg) uploadován na internet přes FTP (File Transfer Protocol), zde je pak soubor - obrázek přístupný návštěvníkům.

Jaké je využití webkamer?

Jedno z možných a podle našeho názoru i jedno z nejzřetelnějších rozdělení webkamer na internetu je rozdělení podle cíle záběru webkamery. Existují dvě hlavní skupiny: webkamery vnitřní (indoor webcams) a webkamery venkovní (outdoor webcams). Převážnou část "vnitřních" webkamer tvoří webkamery osobní, tyto kamery jsou zpravidla umístěny v místnosti - případně přímo na monitoru - a sledují majitele webkamery při různých činnostech. Další významnou skupinou vnitřních kamer jsou kamery sledující provoz v kancelářích podniků nebo například v radiových nebo televizních studiích. Přestože některé záběry vnitřních kamer jsou zajímavé, na našich stránkách je nenajdete. Server WorldLIVE jsme zaměřily výhradně na kamery venkovní - tedy kamery, které snímají nějaké "venkovní" místo na světě. Podle zaměření záběrů webkamer jsme na našem serveru rozdělili webkamery podle typu, dále je možné procházení kamer podle jejich zeměpisné polohy.

Spolu s rozšiřováním internetu se zvyšuje také počet webkamer. Města, cestovní kanceláře, ubytovací zařízení aj. se stále častěji stávají provozovateli webkamer. Uživatelům internetu tak dávají možnost navštívit tisíce míst na světě z pohodlí svého domova s minimálními náklady. Hezké záběry webkamer pak lákají ke skutečné návštěvě daného místo. Cílem serveru WorldLIVE je usnadnit svým návštěvníkům cestování, ať už virtuálním nebo skutečné. Kromě rozsáhlé nabídky zajímavých pohledů do celého světa, zde najdete také nabídku on-line rezervace letenek, zájezdů a ubytování v 164 zemích světa.

Proč se stát provozovatelem webkamery?

Technologie webkamer je v současnosti relativně jednoduchou možností zpestření webových stránek. Webová kamera je vhodným doplňkem předevšim pro provozovatele stránek měst či obcí. Pokud navíc disponujete kvalitním připojením k internetu, je pořízení a zprovoznění webkamery poměrně levnou záležitostí.

Jak se stát provozovatelem webkamery?

Více se dozvíte na následující stránce, kde se zabýváme přehledem typů webkamer.

© 2000 – 2004 WorldLIVE team | mapa webu | XHTML a CSS