Google
web www.worldlive.cz

Logo XXVIII. olympijských her Atény 2004

Atény 2004 olympijské hry

v tomto speciálu:


Nastavte si WorldLIVE.cz jako výchozí stránku svého prohlížeče nebo si přidejte WorldLIVE.cz ke svým oblíbeným stránkám. Podívejte se do světa s WorldLIVE.cz!

Atény 2004 olympijské hry - informace o hrách

Poznejte zemi XXVIII. olympijských her konaných v Aténách 13. 8 - 29.8. 2004 prostřednictvím webkamer. Podívejte se jak to vypadá v Řecku, v zemi, kde se XXVIII. olymjské hry budou konat. V přehledu webkamer jsou uvedeny všechny nám známé řecké webkamery, budeme se snažit nové kamery doplňovat. V závěru stránky pro úplnost uvádíme několik důležitých odkazů XXVIII. olympijských her v Aténách.

V roce 2004 se olympijské hry vrací do země svého vzniku Řecka. Řecké hlavní město Atény bylo vybráno za pořadatele Her na 106. zasedání Mezinárodního olympijského výboru v Lausanne v roce 1997. Protikandidáty byla města Buenos Aires, Cape Town, Stockholm a Řím.

Maskoti XXVIII. olympijských her Atény 2004

Především italská meropole byla vážným soupeřem a v závěrečném hlasování vyhrály Atény 66:41. Do města pod Akropolí se novodobé olympijské hry vracejí podruhé. Konaly se zde první novodobé hry v roce 1896. Navíc Atény hostily i takzvané mezihry v roce 1906, ale ty se do oficiálních statistik nepočítají.

Maskoty her byly vybráni Athéna a Phevos – bratr a sestra, kteří pocházejí z antického Řecka. Inspirací autorům byly panenky ze 7 stol. před n.l. pocházející z Mykénských nalezišť. [zdroj: Olympic.cz]

Atény 2004 olympijské hry - přehled webkamer:

název podle sloupce název seřazeno vzestupně oblast podle sloupce oblast seřazeno sestupně typ kamery podle sloupce typ kamery seřazeno sestupně
Agios Kirikos Ikaria město
Caldera Santorini ostrov
Chios Chios ostrov
Fengari Samothráki pohoří
Loutró - Kréta Chania pláž
Nearchou Beach Hersonissos moře
Santorini Thira, Kikladhes moře
Santorini - vulkán Thira, Kikladhes ostrov
Stoupa Pelopones město
Symi Dodekánisos, Sími Is... město
Thessaloniki Thessaloniki ulice, náměstí
Thessaloniki Thessaloniki přístav
Zakynthos - Marathonissi Zakynthos ostrov
přehled webkamer v zemi konání olympijských her Atény 2004

Atény 2004 olympijské hry - zájezdy a letenky:

Spolu s našimi dlouhodobými partnery Vám nabízíme letenky do Atén za výhodné ceny. Podrobné informace a on-line objednávka jsou k dispozici na rezervace letenek do Atén. Dále si můžete vybrat z rozsáhlé nabídky zájezdů do Řecka, jejich přehled a možnost rezervace naleznete v sekci zájezdů na stránce zájezdy Řecko. Oficiálním partnerem českého olympijského výboru pro prodej vstupenek na události her v Aténách je CK Egey Travel, odkaz najdete v sekci odkazů.

Atény 2004 olympijské hry - odkazy

© 2000 – 2004 WorldLIVE team | mapa webu | XHTML a CSS