Google
web www.worldlive.cz

v této sekci:

faq - odpovědi na často kladené otázky

Na této stránce najdete další informace o projektu WorldLIVE a také odpovědi na nejčastěji kladené otázky. Pokud by Vás zajímalo ještě něco, napište nám. Rádi Vám odpovíme.

Co jsou to webkamery a jak vznikly?

Webkamery jsou kamery, které snímaný obrázek převádějí do grafického souboru (většinou formátu jpeg) a poté tento soubor přes FTP (File Transfer Protocol) ihned uploadují na Internet, kde je soubor - obrázek přístupný všem návštěvníkům. Existuje mnoho různých typů webkamer, popsaný princip však platí pro všechny. Více o webkamerách se dozvíte v sekci technologie.

Údajně byla první webová kamera v historii sestrojena proto, aby se zaměstnanci jistých kanceláří nemuseli stále chodit dívat, zda jim kávovar v kuchyňce již uvařil kávu. Proto zajistili jeho snímání kamerou, jejíž obraz přenesli na firemní síť. Tak mohli přímo od svých počítačů zjistit, zda je káva již hotová. Jestli to tak ve skutečnosti bylo nebo ne, však nezaručím.

Po jak dlouhé době se obrázky webkamer obnovují?

Intervaly obnovování obrázků webkamer jsou opravdu různé - od jedné vteřiny až po několik hodin. V naší databázi je také několik webkamer obnovujících se pouze 1x za den, přesto i obrázky těchto "kamer" pokládáme za zajímavé. Existují i skutečné Live kamery. Rychlost obnovování je však u takovýchto webkamer na úkor kvality obrázku. Navíc k jejich zobrazení, kromě rychlého a kvalitního připojení k Internetu, je nutné mít nainstalovaný další plug-in ve Vašem prohlížeči. Z těchto důvodů tu zatím živé kamery nenajdete. Na druhou stranu obsahuje databáze WorldLIVE více kamer s obnovením obrázku po 1 - 2 vteřinách, tedy téměř živé.

Přidal jsem kameru a stále není v databázi? Co mám dělat?

Nemusíte dělat nic. Všechny údaje, které jste vložili do formuláře při přidávání kamery, jsou uloženy v naší databázi. Tyto údaje nyní zkontroluje odborná komise WorldLIVE, doplní chybějící informace a kameru přesune do hlavní databáze WorldLIVE. O přidání kamery, stejně tak jako o jejím případném vymázání, budete informováni e-mailem.

Vzhledem k velkému počtu přidávaných kamer, prosím omluvte delší dobu procesu přídávání kamer. Děkujeme.

Chtěl(a) bych zrušit zasílání novinek. Je to možné?

Ano, samozřejmě. Informace o zrušení zasílání informací o nových kamerách najdete vždy v záhlaví každého e-mailu. Dozvíte se tam, že pro odhlášení novinek stačí zadat e-mailovou adresu do připraveného formuláře.

Znáte i jiné podobné weby jako tento?

Ano. Od roku 2001 vzniklo i na českém internetu několik kvalitních serverů zaměřených na webkamery, snažíme se, aby WorldLIVE zůstal nejlepším a nejnavštěvovanějších z nich. Odkazy na české, servery zahraniční najdete v sekci odkazů.

Existuje na českém Internetu kvalitnější server o webkamerách?

My se domníváme, že nikoli. Navštivte i ostatní české weby o webkamerách, a napište nám, pokud s námi nesouhlasíte. Děkujeme.

Kolik lidí se na tvorbě těchto stránek podílí a jak dlouho?

Zatím jsme tři a stránkám se věnujeme od podzimu 2000. Velký dík však patří také všem přispěvatelům, především pak těm, které vidíte vpravo v tabulce top 5 přispěvatelů.

Co musím udělat proto, abych mohl inzerovat na WorldLIVE.cz?

Více informací najdete v sekci reklama.

Mohu Vám nějak pomoci s rozvojem projektu?

Samozřejmě, existuje dokonce několik možností. Především máte možnost rozšiřovat databázi WorldLIVE o kamery, které na Internetu najdete a v databázi ještě nejsou. Stačí se zaregistrovat. Pokud máte navíc možnost přivést na naše stránky další návštěvníky, ať už odkazem z Vašich stránek pomocí ikonek nebo jakkoli jinak, budeme rádi, když tak učiníte.

nahoru

© 2000 – 2004 WorldLIVE team | mapa webu | XHTML a CSS